Ilmoitusteksti
1 HUONE LAHDEN YDINKESKUSTASSA
Nyt vuokrattavana 1 huone siististä yhteisasunnosta/shared apartment, ydin keskustassa Vesijärvenkatu 18, jossa asut kaikkien palvelujen äärellä.
Aleksanterinkadun ja Vesijärvenkadun kulmauksessa, Lahden kaupungin keskustassa, SOKOS tavaratalo samassa korttelissa, TRIO:a vastapäätä, hiljattain valmistunut uusi soluasunto, täysin remontoitu ja uutta vastaava viihtyisä vuokrahuone.
Lisäksi julkisivu, parvekkeet, parvekeovet, ikkunat ja sälekaihtimet on juuri vaihdettu ja uusittu.
Täysin uusi keittiö ja ruokailutila, kaikkine keittiön tarvitsevine koneineen ja astiastoineen, sijaitsee keskellä huoneistoa, josta pääsee suoraan jokaisen omaan huoneeseen, WC/pesu tiloihin ja eteiseen.
Yhteisiä tiloja on 22 m2.
Huoneet ovat molemmin puolin keittiötä.
Kaikkineen 67m2 asunnossa on 4H, Keittiö, Kph ja lasitettu parveke.
Yhdessä huoneessa asuu aina yksi henkilö.
Nyt vapautuu 11 m2 huone.
Vuokra 385€/kk
Vesi 20€/hlö
Sähkö mittarin mukaan n.7€/kk
Vuokrasopimuksen pituus sovitaan sopimusta tehdessä.
Vuokratakuu 2 kk, luottotiedot kunnossa.
Taloyhtiössä on saunaosasto ja vilvoittelutilat 11 kerroksessa, kylmävarasto, pyörävarasto ja muut varastotilat.
Keittiökalusteet ja kaikki koneet ovat aivan uusia, astianpesukone, Jenkki jääkaappipakastin, induktio hella, uuni, mikroaaltouuni, tiskikaapisto, kahvin- ja vedenkeitin, leivänpaahdin, kahvikupit, lautaset, lasit ym.
Kylpyhuoneessa on uusi Rosenlewin pyykinpesukone käytössänne.
Samoin uusi pölypussiton pölynimuri.
Laminaattilattiat kaikissa huoneissa, uudet hiljaiset 65 desibelin äänieristeovet, Abloyn Yale numerokoodi-lukot jokaisen huoneen ovissa, katot ja seinät juuri maalatut, Inarian peilikaapistot ja kiinteät palovaroittimet jokaisessa huoneessa.
Oma vuokrasopimus tehdään jokaiselle erikseen, jolloin jokaisen vuokralaisen on parhaat mahdollisuudet saada maksimaaliset edut esim. Kelalta.